GOLD

Siatkarska Liga Dwójek GOLD - Regulamin

ODWIEDŹ GOLD/FACEBOOK tutaj publikowane są aktualne informacje o rozgrywanej edycji :)

Siatkarska Liga Dwójek  -  XXIV edycja GOLD ZIMA 2020
Termin: styczeń - marzec 2020

Mecze rozgrywamy w poniedziałki i środy w SP 323 na Ursynowie, ul. Hirszfelda 11.

Terminarz kroczący według terminarza i podziału na grupy.

NAGRODY:

Pierwsze trzy zespoły w każdym finale grupowym otrzymują komplet okolicznościowych medali GOLD oraz dodatkowo w finale A nagrody w formie upustów na start w kolejnej edycji ligi GOLD:
I miejsce: 100% upustu na kolejną edycję 
II miejsce - 50% 
III miejsce  - 25%

Gramy dwójkami (deble) na męskiej siatce 243 cm, boisko ma wymiary 4,5 m na siatce i 7 m długości. Zespoły podzielone są na kilka grup. Po każdym turnieju dwa najsłabsze zespoły z grup (z wyjątkiem ostatniej grupy) spadają do grupy niższej, a pierwsze dwa z grup (z wyjatkiem najlepszej grupy) awansują do grupy lepszej.

1. Zespół to dwie osoby (dowolnej płci) plus osoba rezerwowa.
2. Na salę, według terminarza gier, przychodzi 5 zespołów z danej grupy. W grupach gramy każdy z każdym czyli każdy zespół podczas jednego wieczoru rozgrywa 4 sety do 20 punktów bez przewag.
3. Po każdym turnieju przyznawane są punkty za zajęte miejsce: Ostatni zespół z grupy wyższej ma o jeden punkt mniej niż zwycięzca grupy niższej.
Uwaga: W tabeli stosujemy tzw. punkty kroczące. Zespół, który awansuje po każdym kolejnym turnieju do grupy wyższej z chwilą kiedy takiego awansu nie wywalczy otrzyma za wszystkie dotychczas rozegrane turnieje tyle punktów ile uzyskał w ostatnim.
4. Po zakończeniu eliminacji i podsumowaniu punktacji (w przypadku jednakowej sumy punktów decyduje wyższa pozycja w rozstawieniu na początku edycji) w ostatnim turnieju rozegrane zostaną finały. Trzy najlepsze zespoły w każdym finale otrzymują medale!

Zgłoszenia do startu przesyłamy na adres:  darek@volley.pl

W zgłoszeniu należy podać:
Nazwę zespołu, imię i nazwisko kapitana, kontakt telefoniczny i mailowy.
Opłata startowa w edycji Zima 2020 za 8 turniejów wynosi 400 złotych od zespołu. 

Opłatę za uczestnictwo można uiścić przelewem na konto:
Stowarzyszenie Kultury Fizycznej ACTIVIUM
numer konta: ING BANK Śląski 51 1050 1025 1000 0090 7243 8659
z dopiskiem: Udział w GOLD i nazwa zespołu. 

W trakcie rozgrywek można się wycofać (bo się znudziło, bo skład się rozsypał, bo się nie podoba itp.), zwalniając miejsce oczekującemu na liście rezerwowej nowemu zespołowi i rozliczając się proporcjonalnie finansowo. 

Informacje dodatkowe
Uczestnicy rozgrywek GOLD zawierają ubezpieczenia zdrowotne we własnym zakresie. Zapisanie się i przybycie na rozgrywki GOLD w składzie danego zespołu oznacza, że uczestnik posiada zgodę lekarza na udział w tego typu formach kultury fizycznej.

Zawodniczki i zawodnicy uczestniczący w rozgrywkach GOLD potwierdzają znajomość regulaminu GOLD i zobowiązują się do jego przestrzegania.

Zespół powinien grać w meczach GOLD w jednakowych strojach (minimum jednakowe koszulki).  Numeracja na koszulkach nie jest wymagana.

Napoje (wodę lub inne) zespoły przynoszą we własnym zakresie. 

Organizator nie odpowiada za rzeczy pozostawione w przebieralniach. Przebieralnie są zamykane na klucz, ale cenne rzeczy należy zabierać ze sobą na halę sportową.

Na terenie hali sportowej gdzie odbywają się rozgrywki GOLD obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania alkoholu i zakaz palenia papierosów. Zwracamy się także do wszystkich uczestniczących w GOLD zespołów, żeby na terenie sali oraz szatni zachować czystość i porządek, a opuszczając obiekt zabrać ze sobą wszystkie puste butelki po wodzie lub inne odpadki.

W przypadkach nie ujętych powyższym regulaminem decydujący głos ma osoba prowadząca turniej i organizator GOLD. 

Organizator zastrzega sobie prawo do wnoszenia zmian w regulaminie.